Vanuit Grammont/Geraardsbergen volgt u de Dender langs de wegwijzers 80 en 73 en de Vlaamse autosnelweg LF38 - Dender-Waaslandroute tot in Schendelbeke. Hier (kilometerpaal 73) slaat u af naar de LF6 - Vlaanderen Fietsroute, en rijdt u verder naar Onkerzele, Vollezele, Leerbeek, Gaasbeek, Sint-Pieters-Leeuw en Halle/Hal. Vervolgens moet u het Kanaal Charleroi-Brussel en de fietsroutes van het Brussels Gewest volgen om het centrum van de hoofdstad van Europa te bereiken. Om de start van etappe 3 in Terhulpen te bereiken, moet u Brussel vanuit het zuidoosten verlaten en via de groene wegen Ukkel en het bos van Soignes doorkruisen. U rijdt Wallonië binnen via de Drève Josephine, vervolgens de Drève de la Ramée, en u komt aan bij het Clos des Campanules, het vertrekpunt van etappe 3.
- 68km
- 219m
- 213m
- 6m
- Medium
In dit gedeelte volgt u de LF 6 route tot Hal en vervolgens gaat u verder langs het kanaal tot u Brussel bereikt. Deze route voert u door pittoreske dorpjes en biedt u prachtige panoramische uitzichten. Fietsvriendelijke paden slingeren door de glooiende landschappen, zonder uw conditie al te zeer op de proef te stellen.
Vooral dit deel van de LF 6 is behoorlijk indrukwekkend. Geraardsbergen ligt in de Vlaamse Ardennen, het strijdtoneel van tal van Vlaamse wielerklassiekers, waarvan de Ronde van Vlaanderen de bekendste is. Geen nood: de LF 6 Vlaamse Fietsroute doet het iets rustiger aan, zodat je ruimschoots de tijd hebt om het heuvellandschap in je op te nemen. Nadat u de Dender bent overgestoken, komt u in het Pajottenland, beroemd om zijn lokale bieren, zoals Kriek en Geuze.
Daarna gaat het verder naar en door het Zoniënwoud, de groene long net ten zuiden van Brussel.
Lees verderFietsverhuur en onderhoud
Treinstation
Bureau voor toerisme
Foto's van deze sectie
Praktische informatie
Fietsverhuur en onderhoud langs de route
Treinstation
Bureau voor toerisme
www.toerismevlaamseardennen.be
wim.haesebeyt@oost-vlaanderen.be
www.hageland.be
isabelle.hollevoet@vlaamsbrabant.be